Αγωγής Υγείας

Παρουσίαση προγράμματος Αγωγής Υγείας «Υγεία και Διατροφή» και Teachers4Europe από το Β1 τμήμα του 88ου Δ.Σ. Θεσ/νίκης (Σχολ. Έτος 2016-2017)

Στις 16 Μαΐου 2017 πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του προγράμματος Αγωγής Υγείας «Υγεία και Διατροφή» (υπευθ. εκπ/κοι: Στέλλα Οικονομίδου -ΠΕ11, Νίκη Ντουβαρτζή, ΠΕ70) και του προγράμματος Teachers4Europe «Ζωγραφί-Ζωντας (σ)την Ευρώπη. Παί-Ζω και Μαθαίνω!» (υπευθ.εκπ/κός: Κατερίνα Κατσιούρα-ΠΕ08) στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας από τους μαθητές του Β1 τμήματος του σχολείου, οι οποίοι υλοποίησαν τα παραπάνω προγράμματα τη φετινή χρονιά. Την εκδήλωση, την οποία προλόγισε η διευθύντρια του σχολείου κ. Βασιλική Βλάχου, παρακολούθησαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας καθώς και οι γονείς των παιδιών του Β1 τμήματος. Παράλληλα τα παιδιά τραγούδησαν στα αγγλικά υπό την καθοδήγηση της κ. Ελισάβετ Γιαζάση, καθηγήτριας αγγλικών. Μέσα από τραγούδια λοιπόν και χορό, από θεατρικά δρώμενα και προβολές παρουσιάσεων των εργασιών τους τα παιδιά επικοινώνησαν με το κοινό τις γνώσεις τους!

blog5

Παρουσίαση του προγράμματος "Ζωγραφί-Ζωντας (σ)την Ευρώπη. Παί-Ζω και Μαθαίνω!" στην πλατφόρμα Teachers4Europe