Καλό Καλοκαίρι!

Η Διεύθυνση, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες του σχολείου σας εύχονται καλό καλοκαίρι!

Συμμετοχή του σχολείου μας στο 4ο Φεστιβάλ Ανακύκλωσης

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

οι περιβαλλοντικές ομάδες της Γ΄τάξης του σχολείου μας σας προσκαλούν στο 4ο Φεστιβάλ Ανακύκλωσης του Δήμου Θεσσαλονίκης που θα πραγματοποιηθεί στο περίπτερο 8 της Δ.Ε.Θ. από τις 3 έως τις 6 Μαΐου 2018. Το σχολείο μας θα έχει δικό του εκθεσιακό χώρο όπου θα παρουσιαστούν στο σύνολό τους οι κατασκευές των παιδιών από ανακυκλώσιμα και επαναχρησιμοποιημένα υλικά.

Καλή Ανάσταση!

Η Διευθύντρια, το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας σας εύχονται Καλή Ανάσταση!

Χριστουγεννιάτικες Ευχές

Η Διευθύντρια, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 88ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης σας εύχονται ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΈΤΟΣ!