Β' Βραβείο στον 2ο Διαγωνισμό Ζωγραφικής "ΝΙΚΗ ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ" με θέμα "Μια ωραία πεταλούδα"

Το σχολείο μας έλαβε μέρος στον 2ο Διαγωνισμό Ζωγραφικής "ΝΙΚΗ ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ" με θέμα "Μια ωραία πεταλούδα", με τέσσερα έργα μαθητών/τριών μας της Ε' και ΣΤ΄Τάξης. Ανάμεσα σε 2.136 συμμετοχές από 138 σχολεία της χώρας, είχαμε την χαρά και την τιμή η μαθήτριά μας Αλεξάνδρα Δ. από την Ε' Τάξη να λάβει το δεύτερο βραβείο στην ηλικιακή ομάδα Ε'-ΣΤ' Δημοτικού. Η Αλεξάνδρα παρευρέθηκε στην τελετή βράβευσης του διαγωνισμού, που πραγματοποιήθηκε στις 5 Ιουνίου 2022 στον κήπο του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή, και έλαβε το βραβείο της από τον Υφυπουργό Πολιτισμού κ.Ν. Γιατρομανωλάκη.

Θερμά συγχαρητήριο Αλεξάνδρα για την επιτυχία σου και μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν!

Μπορείτε να δείτε σχετική ανάρτηση για την τελετή βράβευσης εδώ.

Το έργο της Αλεξάνδρας

Στιγμές από την τελετή βράβευσης

Οι συμμετοχές του σχολείου μας Κέλλυ Κ. Ε' Τάξη

Άγγελος Τσ. ΣΤ΄τάξηΣτεφανία Μ. ΣΤ΄τάξη