Εικονική Συνάντηση "Europe is Calling - Together we are back in Time" με οικοδέσποινα την Πολωνία

Από τις 4 έως και τις 8 Απριλίου πραγματοποιήθηκε εικονική συνάντηση ανάμεσα στις συμμετέχουσες χώρες Γαλλία, Γερμανία, Πολωνία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ισπάνία και Ελλάδα στο πρόγραμμα "Europe is Calling - Together we are back in Time". Αυτή τη φορά "οικοδέσποινα" χώρα ήταν η Πολωνία. Από το σχολείο μας έλαβαν μέρος στις συναντήσεις τα τμήματα της Ε΄ και ΣΤ' τάξης. Επισκεφτήκαμε εικονικά το σχολείο της Πολωνίας, παρακολουθήσαμε βίντεο παρουσίασης της χώρας και λάβαμε μέρος σε εικαστικό διαγωνισμό με ανακυκλώσιμα υλικά με θέμα τον Κοπέρνικο. Είχαμε την χαρά και την τιμή δύο από τις τρεις ομαδικές δημιουργίες που στείλαμε να λάβουν την πρώτη και δεύτερη θέση!  Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριές μας αλλά και σε όλα τα παιδιά για τα εξαιρετικά έργα που δημιούργησαν!

Οι τρεις ομαδικές συμμετοχές μας, από μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ' Τάξης, με την καθοδήγηση της εικαστικού του σχολείου μας, Κατερίνας Κατσιούρα.