Εικονική Συνάντηση "Europe is Calling - Together we are back in Time" με οικοδεσπότη το σχολείο μας!

Από τις 14 έως και τις 18 Μαρτίου το σχολείο μας φιλοξένησε εικονικά τις συνεργαζόμενες χώρες στο πρόγραμμα "Europe is Calling - Together we are back in Time". Παρουσιάσαμε βίντεο για το σχολείο μας και τον Μεγάλο Αλέξανδρο, διοργανώσαμε διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα τον Μεγάλο Αλέξανδρο και κάναμε κουίζ. Οι μαθητές/τριες μας φορούσαν μάσκες που δημιούργησαν με έμπνευση τις συμμετέχουσες χώρες.

Δώρα που στείλαμε στους ετέρους μας...Σελιδοδείκτες σχεδιασμένοι από την εικαστικό μας και μολύβια. Οι επόμενες φωτογραφίες δείχνουν τους νικητές του διαγωνισμού ζωγραφικής και το έπαθλο, ένα τριασδιάστατο παζλ "Λευκός Πύργος"