Εικονική Συνάντηση "Europe is Calling - Together we are back in Time" με οικοδέσποινα τη Γαλλία.

Τη δεύτερη βδομάδα του Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε εικονική συνάντηση ανάμεσα στις συμμετέχουσες χώρες Γαλλία, Γερμανία, Πολωνία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ισπάνία και Ελλάδα στο πρόγραμμα "Europe is Calling - Together we are back in Time". "Οικοδέσποινα" χώρα ήταν η Γαλλία. Από το σχολείο μας έλαβαν μέρος στις συναντήσεις τα τμήματα της Ε΄ και ΣΤ' τάξης. Επισκεφτήκαμε εικονικά το σχολείο της Γαλλίας, συμπληρώσαμε κουίζ, κάναμε μάθημα γαλλικών και λάβαμε μέρος σε διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα τον Λουδοβίκο τον 14ο. Είχαμε την χαρά και την τιμή το έργο της μαθήτριας μας Στ. Μ. να λάβει το πρώτο βραβείο! Τις επόμενες μέρες θα λάβει το δώρο της, έναν διακοσμητικό πύργο του Άιφελ, μεγάλου μεγέθους. Συγχαρητήρια στην μαθήτρια μας, αλλά και σε όλα τα παιδιά για τα εξαιρετικά έργα που δημιούργησαν.

Το έργο της Στ.

Τα δώρα που έστειλε το σχολείο της Γαλλίας για το σχολείο μας.