Εκδήλωση Βράβευσης «Ζωγραφίζοντας το 1821»

Πραγματοποιήθηκε στις 24 Οκτωβρίου η βράβευση για τον μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής «Ζωγραφίζοντας το 1821», που διοργάνωσε το Τμήμα Προγραμμάτων και Δια βίου Μάθησης μετά την ευρεία συμμετοχή και τη συλλογική προσπάθεια των διευθυντών και των μαθητών των σχολείων όλων των βαθμίδων του Δήμου Θεσσαλονίκης την αίθουσα "Μανόλης Αναγνωστάκης" του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης. Παράλληλα εκτέθηκαν όλα τα έργα των συμμετεχόντων μαθητώνν/τριων.
Η Αντιδήμαρχος Παιδείας Δρ. Ιωάννα Κοσμοπούλου έδωσε βραβεία σε όλους τους μαθητές, οι οποίοι με τα εξαιρετικά τους έργα και την παρουσία τους αποτύπωσαν τα συναισθήματα τους για την Επανάσταση του 1821 και αναμνηστικά στους διευθυντές και εκπαιδευτικούς των σχολείων.

Το σχολείο μας πήρε μέρος στον διαγωνισμό με επτά έργα μαθητών/τριών και έλαβε τιμητική πλακέτα για τη συμμετοχή του. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!