Διάκριση στον 4ο πανελλήνιο διαγωνισμό σκίτσου οδικής ασφάλειας

Το Εθνικό Θεματικό Δίκτυο Κυκλοφοριακής Αγωγής, που συντονίζει η Διεύθυνση Α/θμιας Εκπ/σης Σερρών και η Επιστημονική Ομάδα EDUCARTOON, συνδιοργάνωσαν τον 4ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό σκίτσου με θέμα «Η χρήση του δρόμου…είναι στο χέρι σου – Αύριο εγώ θα οδηγώ», ο οποίος διεξήχθη υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων και απευθύνθηκε σε μαθητές δημοτικών σχολείων (Δ΄- Ε΄- Στ΄ δημοτικού), Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας. (Σχολικό έτος 2015-16)
Οι συμμετοχές των μαθητών –τριών ξεπέρασαν τις 800 (ατομικές και ομαδικές), από 82 σχολεία όλης της Επικράτειας και της Ομογένειας, με τη στήριξη 110 εκπαιδευτικών.

Η μαθήτρια του σχολείου μας Παγώνα Μπουλάκη έλαβε έπαινο για το έργο της και πριν λίγες μέρες τον παραλάβαμε στο σχολείο. Της ευχόμαστε συγχαρητήρια και καλή πρόοδο στο γυμνάσιο πια!